Nasza praca w kuchni w dużej mierze zależy od tego jakim sprzętem dysponujemy . Oczywiście nic nie zastąpi naszej wiedzy i umiejętności ale nie ma co udawać , że nie mamy łatwiej niż nasze Babcie i Mamy .

Z reguły skupiamy się na zaopatrzeniu w duży sprzęt AGD ( lodówka , kuchenka , zmywarka , mikrofala itp. )- bo bez tego ani rusz . Potem kupujemy garnki , patelnie , miski , wałki .Potem małe AGD ( miksery , roboty , tostery ) . A między czasie wszystkie inne drobiazgi .Z oczywistych względów nie będę się zajmować dużym AGD bo przecież raz na jaki czas się je kupuje . Co do reszty to jeśli uznam , że coś co mam jest ciekawe i ułatwia pracę podzielę się tym z Wami .

Osobną grupę ,,Przydasi " stanowią bajery żywnościowe ( posypki, wafelki , dekoracje , barwniki , serweteczki itp., itd. .)Niby nie potrzebne ,a cieszą .Te , które trafią w moje łapki i uznam za ciekawe i użyteczne - pokażę .

piątek, 9 marca 2012

Naczynie do pieczenia Tupperware


Naczynie  Ultra Pro 3,5 Litra Tupperware - służące do pieczenia w piekarniku , w kuchenkach mikrofalowych , mrożenia czy przechowywania w lodówce .
Wybrałam naczynie o większej pojemności tak by wchodził cały kurczak lub kaczka bo naczynia żaroodporne które mam są za płytkie i wierzch mięsa prawie dotykał przy pieczeniu pokrywy .
Na czynie Tupperware jest bardzo lekkie , fantastycznie sie myje .
Zresztą jeśli kogoś ciekawią informacje na ten temat to proszę poczytajcie sobie pod tym linkiem Tupperware

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz